Reggaeton forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reggaeton forum

Reggaeton zone за български фенове
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 История

Go down 
+4
ispan3ca
mace_yankee
deotj
Admin
8 posters
АвторСъобщение
Admin
Admin
Admin


Брой мнения : 567
Join date : 07.09.2009
Age : 36
Местожителство : Варна

История Empty
ПисанеЗаглавие: История   История EmptyПон Сеп 07, 2009 12:44 pm

Регетона (Reggaeton - англ, Regueton - исп.)е денс музика, която добива популярност сред латиноамериканските младежи в края на 90-те години на 20 в. и се разпространява към Северна Америка и Европа през последните няколко години. Регетонът слива ямайска музика с реге звучене с латиноамериканските стилове “бомба” и “плена”, както и с хип-хоп. Пеенето пък предимно представлява рапиране на испански. Въпреки че регетонът е силно повлиян от хип-хопа, би било погрешно да твърдим, че регетонът е испанска или латино версия на този жанр; регетонът има свой специфичен ритъм и звучене, за разлика от латино хип-хопа, който е просто хип-хоп записан от изпълнители с латиноамерикански произход. Отличителната черта на регетона е ритъма Dem Bow, който който носи името на песен на Shabba Ranks от средата на 90-те. Той представлява уникален микс, в основата на който стои ударен ритъм, обогатен с елементи на "сока" , меренге хип-хоп, електронна и денс музика. За произхода на регетона има две теории - едната го свързва с Панама, а другата - с Пуерто Рико. Едно обаче е сигурно - първите записи на реге са правени в Панама през 70-те г. Регето пък пристига в Латинска Америка с ямайските работници, които работили на строежа на панамския канал в началото на 20-и век. Изпълнители като El General, Nando Boom, Black Apache се смятат за първите рага диджеи от Панама. El General се определя като един от отците на регетона, заради неговите миксове на ямайско реге в латино вариант. Междувременно, през 80-те, пуерториканският рапър Vico C издава испаноезични хип-хоп записи в своята страна. Неговите касети с реге и хип-хоп помагат за разпространението на звученето на регетона. Към този момент двете основни влияния в жанра вече са обособени, както и двете държави-производителки. През годините, жанрът получава разнообразни наименования - Melaza, musica underground, reggae de Puerto Rico и др. Повратна точка в историята на регетона е появата на изпълнителя Shabba Ranks, който записва песента си Dem Bow в началото на 90-те. Ритъмът и звученето на тази песен стават в крайна смета основата за по-нататъшното развитие на жанра, който пък за момента започва да се подвизава с името Dem Bow. Името “регетон” получава признание в средата на 90-те гoдини, а ритъмът Dem Bow си остава основна черта на жанра. Според слуховете, името е създадено в Пуерто Рико за обозначаване на хибридния звук, резултат от годините смесване на различни жанрове. 2004-а е годината, в която регетонът постига масово разпространение в Съединените Щати и привлича вниманието на останалите “западни” държави. Заслугата за този факт е на N.O.R.E. , който издига регетона до върховете на класациите със своя хит "Oye Mi Canto". Daddy Yankee също помага за разпространението на жанра чрез песента "Gasolina". Звезди, допринесли за популяризирането на стила в Европа са също Don Omar с песни като “Pobre Diabla” и “Dale Don Dale” и дуета Wisin y Yandel с хита им с R. Kelly "Burn it up" . Сърцето на регетона лежи в гетата на столицата на Пуерто Рико - Сан Хуан. За младежта от тези области регетона е начин на живот. По всяко време на деня от някъде звучи тази музика - или от прозореца на някое жилище, или от някоя кола или от някой от многото мотопеди в града. Неслучайно Пуерто Рико е родно място на толкова регетон звезди, като Wisin & Yandel, Daddy Yankee, Don Omar, Rakim & Ken-y, Tito el Bambino, Ivy Queen и много, много други.
История Tito


Последната промяна е направена от Admin на Нед Сеп 27, 2009 6:00 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
https://reggaeton.bulgarianforum.net
deotj

deotj


Брой мнения : 80
Join date : 24.09.2009
Age : 35
Местожителство : София

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyПет Сеп 25, 2009 11:46 pm

Аз не съм съгласен, че daddy yankee е пробил ( в световен мащаб ) , преди Don Omar!!! Първо се появи Dale Don Dale, а след това се появи gasolina What a Face A и Dale Don Dale имаше доста по голям успех, според мен, не случайно тази песен е изпята на сумати други езици, и в много различни варианти. Според мен Дон Омар е допринесъл повече за популяризирането на стила от daddy yankee. Не случайно Дон Омар е признат за КРАЛЯ НА РЕГЕТОНА!!!!!
Върнете се в началото Go down
Admin
Admin
Admin


Брой мнения : 567
Join date : 07.09.2009
Age : 36
Местожителство : Варна

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyСъб Сеп 26, 2009 10:25 am

Не виждам някъде да е споменато коя песен се е появила първо, просто се изреждат песни помогнали за популяризиране на жанра. И изобщо текста няма никакви амбиции да определя кой е краля на регетона Very Happy
Върнете се в началото Go down
https://reggaeton.bulgarianforum.net
mace_yankee

mace_yankee


Брой мнения : 75
Join date : 21.09.2009
Age : 31
Местожителство : София

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyСъб Сеп 26, 2009 1:27 pm

ХА! Аз пък знам, че Daddy Yankee е получил титлата King of reggaeton... Но както и да е, не обичам да споря, плюс това не съм убедена на 100% Smile
Върнете се в началото Go down
ispan3ca

ispan3ca


Брой мнения : 36
Join date : 12.09.2009
Age : 31
Местожителство : Русе

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyСъб Сеп 26, 2009 3:23 pm

може дале дон дале да има много повече успех от гасолина , но Daddy Yankee e много по-известен от Don Omar lol! lol! lol! lol! cheers cheers
Върнете се в началото Go down
http://www.vbox7.com/user:el_reggaeton?p=allvideos
Sunrose

Sunrose


Брой мнения : 50
Join date : 11.09.2009
Age : 34
Местожителство : Kostinbrod

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyСъб Сеп 26, 2009 3:29 pm

Ха-ха-ха! Добре, че започнахте този спор! Докато четях ми се роди една идея в главата. Като ще правим регетон - фиеста... нека да има батъл bounce pirat queen Кой е краля? king Привържениците на Don Omar срещу тези на Daddy Yankee Wink Кажете ми няма ли да бъде страхотно?
Върнете се в началото Go down
deotj

deotj


Брой мнения : 80
Join date : 24.09.2009
Age : 35
Местожителство : София

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyСъб Сеп 26, 2009 4:56 pm

Аз съм ЗА!!! То е ясно, че Дон Омар ще спечели Razz Неговите песни са много по стойностни и готини lol! На Daddy единствено последния албум ме кефи, иначе от предишните няма нищо кой знае какво запомнящо се, а и прическата му е супер смешна хахахахахахаха, трябва да смени стилистите си afro
Върнете се в началото Go down
ispan3ca

ispan3ca


Брой мнения : 36
Join date : 12.09.2009
Age : 31
Местожителство : Русе

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyСъб Сеп 26, 2009 6:36 pm

El jefe de Reggaeton ..... Daddy Yankee cheers cheers cheers lol! lol! lol! когато Дон Омар направи филм с такъв голям успех моля ви цъкнете ми Wink D Y ще си остане най-великия в регетона Exclamation Exclamation Smile Smile king king
Върнете се в началото Go down
http://www.vbox7.com/user:el_reggaeton?p=allvideos
mace_yankee

mace_yankee


Брой мнения : 75
Join date : 21.09.2009
Age : 31
Местожителство : София

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyСъб Сеп 26, 2009 9:17 pm

Гласът на Don е супер дразнещ, според мен, въпреки че някои от песните му ми харесват и то не малко... а и плюс това Daddy изглежда много по-добре от Don, даже е секси бих казала sunny Прическата му може да е смешна, но пък му отива и човека се чувства добре с нея, а нали това е най-важното и в начина, по който се облича и всичко...

Подкрепям напълно казаното от Sunrose.. Very Happy Ще бъде доста интересно!

И друго - как само последният албум на Daddy Yankee ще се харесва ??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Аз съм на мнение, че песните на останалите регетон звезди не струват пред тези на Daddy Yankee!
Върнете се в началото Go down
deotj

deotj


Брой мнения : 80
Join date : 24.09.2009
Age : 35
Местожителство : София

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyСъб Сеп 26, 2009 11:12 pm

абе деца, вие нормални ли сте или главата ви боли???!!! Кво общо има филма на Daddy Yankee (който е супер блудкав) с музиката им. Те са изпълнители а не актъори. И ако Daddy Yankee направи поне една песен която може да ви докосне така силно както Aunque te fuiste (vuelve) на Дон Омар и не само тази песен, тогава бих го признал и бих ви повярвал, че е по добър. А и ме разби тва, че гласът на Дон бил дразнещ????!!!!! Сладурано, ти май не си добре с ушите или май цяла Латинска амрика е зле с ушите а ? А и поне Дон Омар никога не се е излагал да пее на playback, като Daddy Yankeе хахахахахах, а за тва че бил по секси хахаха не знам, не разбирам, тък съм пас. На живо Daddy Yankee пее ужасно фалшиво!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy lol! lol!
Върнете се в началото Go down
mace_yankee

mace_yankee


Брой мнения : 75
Join date : 21.09.2009
Age : 31
Местожителство : София

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyНед Сеп 27, 2009 10:59 am

Абе не ми говорете! Песните на Daddy Yankee ме карат да полудявам, когато ги чуя, докато песните на останалите, с много изключения разбира се, седя, слушам, даже нямам търпение да свършaт... Само Daddy е в състояние да пробуди и най-малкото в мен. За мен той е №1 и такъв ще си остане винаги... нито ме интересува мнението на който и да било, нито нищо! Относно пеенете му на живо, нищо не мога да кажа. Останала съм с впечатление от live концерти, че не пее с помощта на playback, но явно има хора, които са по-информирани от мен! Не ме интересува!!! На мен ми харесва как пее, всичко в него ми харесва...

А, не е ли вярно, че песните на Дон нямат почти нищо общо с регетон... вярно, не съм слушала много, но това, което съм чула, според мен изобщо не е регетон... Suspect
Върнете се в началото Go down
deotj

deotj


Брой мнения : 80
Join date : 24.09.2009
Age : 35
Местожителство : София

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyНед Сеп 27, 2009 4:04 pm

Други изпълнители, допринесли за популяризирането на стила в Европа са Don Omar с песни като “Pobre Diabla” и “Dale Don Dale” и още " Aunque Te Fuiste ", " Dile", "Virtual Diva", "Luna", "Sexy Robotica", " Adios", "Ella Y Yo", " Angelito ", " Infieles", "Quién la vio llorar", " Salio El Sol", "Senor De La Noche"," Reggaeton Latino", " My Space", " Tu No Sabes"!!!!!!!!!!!!! Никой не може да му стъпи на малкия пръст, и ако тва за теб сладурано, не е регетон, аз се чуда кво въобще търсиш в тоя форум, а и Daddy Yankee също има песни, които са далече от звученето на регетона. Нормално е хората искат и разнообразие по накога lol!
Върнете се в началото Go down
deotj

deotj


Брой мнения : 80
Join date : 24.09.2009
Age : 35
Местожителство : София

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyНед Сеп 27, 2009 4:11 pm

Още от начало мисълта ми беше, че е най-малкото ОБИДНО, както за феновете на Дон Омар, така и за самия него, и за всеки който харесва този стил музика, да слагате Дон Омар в категория [b]ДРУГИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ[b]. Така поне разбирам аз текста и ще се радвам ако го поправите!!!
Върнете се в началото Go down
iDon

iDon


Брой мнения : 26
Join date : 26.09.2009
Age : 33
Местожителство : Sofia

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyНед Сеп 27, 2009 4:46 pm

понеже засегнахте темата за филмите... daddy си направил филм, ми браво на него, но мисля, че това да играеш рамо до рамо с Vin Diesel в един от най-гледаните филми през последните години също не е малко Exclamation king
Върнете се в началото Go down
http://www.vbox7.com/user:gaz_69
Admin
Admin
Admin


Брой мнения : 567
Join date : 07.09.2009
Age : 36
Местожителство : Варна

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyНед Сеп 27, 2009 6:11 pm

deotj написа:
Други изпълнители, допринесли за популяризирането на стила в Европа са Don Omar с песни като “Pobre Diabla” и “Dale Don Dale” и още " Aunque Te Fuiste ", " Dile", "Virtual Diva", "Luna", "Sexy Robotica", " Adios", "Ella Y Yo", " Angelito ", " Infieles", "Quién la vio llorar", " Salio El Sol", "Senor De La Noche"," Reggaeton Latino", " My Space", " Tu No Sabes"!!!!!!!!!!!!!
Виж това е абсолютно синтезирана история на регетона изброени са само парчетата, отначало пробили в световен мащаб, ако напиша всички хитове на всички звезди ще стане многооо дълго. А що се отнася че Don Omar е в графата други изпълнители с това не съм искала да обидя никой, вече го поправих. Все пак имай в предвид, че е история на регетона а не на творчеството на Don, едва ли има някой в форума, който не оценява това творчество Very Happy
Върнете се в началото Go down
https://reggaeton.bulgarianforum.net
ispan3ca

ispan3ca


Брой мнения : 36
Join date : 12.09.2009
Age : 31
Местожителство : Русе

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyНед Сеп 27, 2009 7:48 pm

Заглавие: Re: История Today at 5:46 pm

--------------------------------------------------------------------------------

понеже засегнахте темата за филмите... daddy си направил филм, ми браво на него, но мисля, че това да играеш рамо до рамо с Vin Diesel в един от най-гледаните филми през последните години също не е малко

хахахахахахах Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy просто Дон Омар ми беше най-интересен в тия 5 минутки в които игра във филма Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://www.vbox7.com/user:el_reggaeton?p=allvideos
Sunrose

Sunrose


Брой мнения : 50
Join date : 11.09.2009
Age : 34
Местожителство : Kostinbrod

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyПон Сеп 28, 2009 10:28 am

Защо ли имам чувството,че вече никой не говори за историята на регетона, както е озаглавена темата, а само за това, кой е пръв и кой е по-велик от Don и Yankee. No Suspect Не виждам за кое толкова спорите. Деди се е появил преди Дон на музикалния пазар - факт. Дон стана много по-известен от Деди още с първия си албум, просто така протекоха нещата - в световен мащаб Дон израсна по-бързо. Кой бил Кралят? king Крал е онзи, който има достатъчно фенове, които да му сложат короната, т.е. и двамата! lol! Относно това, чия музика е повече регетон... ами трябва да ви кажа,че и двамата могат да получат сериозна критика за това - музиката на единия е по скоро американски хип хоп на испански, а другият по-скоро прави поп музика на испански.За да се обоснова ви предлагам да видите едно видео за корените на регетона като музика. За тези, които не знаят испански, е достатъчно само да чуят ритмите в това видео и ще разберат за какво говоря видео Wink


Последната промяна е направена от Sunrose на Пон Сеп 28, 2009 8:26 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Admin
Admin
Admin


Брой мнения : 567
Join date : 07.09.2009
Age : 36
Местожителство : Варна

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyПон Сеп 28, 2009 10:48 am

Sunrose написа:
Защо ли имам чувството,че вече никой не говори за историята на регетона, както е озаглавена темата, а само за това, кой е пръв и кой е по-велик от Don и Yankee. No Suspect Не виждам за кое толкова спорите. Деди се е появил преди Дон на музикалния пазар - факт. Дон стана много по-известен от Деди още с първия си албум, просто така протекоха нещата - в световен мащаб Дон израсна по-бързо. Кой бил Кралят? king Крал е онзи, който има достатъчно фенове, които да му сложат короната, т.е. и двамата! lol! Относно това, чия музика е повече регетон... ами трябва да ви кажа,че и двамата могат да получат сериозна критика за това - музиката на единият е по скоро американски хип хоп на испански, а другият по-скоро прави поп музика на испански.За да се обоснова ви предлагам да видите едно видео за корените на регетона като музика. За тези, които не знаят испански, е достатъчно само да чуят ритмите в това видео и ще разберат за какво говоря видео Wink
Браво Sunrose, доста точно обобщи фактите Very Happy. А тези спорове кой е по-велик изобщо не трябва да са основни за истинските фенове. Щом си фен на някого и за теб той е №1, подкрепяй го, слагай негови неща в форума, но е напълно безмислено да се опитваш да наложиш своите предпочитания на другите. Музиката се чувства и при всеки тези възприятия са индивидуални. Така че в някои случаи оценките за дадени изпълнители или песни, могат, и това е нормално, да са напълно различни.
Върнете се в началото Go down
https://reggaeton.bulgarianforum.net
deotj

deotj


Брой мнения : 80
Join date : 24.09.2009
Age : 35
Местожителство : София

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyПон Сеп 28, 2009 7:40 pm

Ами Дон нали казва, че обича да спори Very Happy в такъв случай ние феновете му трябва да го подкрепим Razz шегувам се.. Евала на Sunrose затапи ни всичките!!! Аз подкрепям мнението й, а и мисля че феновете на регетона, сме прекалено малко в България, за да се делим и да спорим за тва кой е по, по, най. Просто се издразних как беше представн Дон в текста (разбирам, че не е било умишлено) и за това така реагирах. Благодаря, че редактирахте текста Smile
Върнете се в началото Go down
mace_yankee

mace_yankee


Брой мнения : 75
Join date : 21.09.2009
Age : 31
Местожителство : София

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyПон Сеп 28, 2009 9:46 pm

Освен да си стиснем ръцете и да се извиним за приказките, които някои от нас наговорихме с цел да защитим любимеца си Very Happy Аз също много се издразних, всички говорят само за Don Omar, което изобщо не очаквах... Надявах се да срещна много фенове, с които да отворим главна тема за Daddy Yankee, а се оказва, едва ли не, че аз съм единствената му луда фенка тук + може би ispaneca, на когото евалата просто му казвам lol! пич, кефиш ме мноо Very Happy Имам чувството, че форумът се превръща във фен-клуб Don Omar, а не фен-клуб reggaetonq, както трябва да бъде scratch

Извинявам се за всички мои приказки, които са ядосали феновете на Don... пич е голям, харесвам го, не ми се иска да спорим повече на тази тема Smile Факт е, че сме малко българските фенове, така че да се хванем за ръце и да вървим напред! Тук няма място за такива спорове... И още веднъж - Извинявам се Smile Neutral
Върнете се в началото Go down
Sunrose

Sunrose


Брой мнения : 50
Join date : 11.09.2009
Age : 34
Местожителство : Kostinbrod

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyПон Сеп 28, 2009 9:57 pm

Ами, мацка, аз мисля, че феновете на Дон и Деди в този форум са поравно засега Smile Смисъл... ти и испанеца... аз, deotj и Idon ... администраторите са по-скоро привърженици на W&Y по мои наблюдения... как така реши,че форумът се превръща във фен-клуб на Дон ... не знам scratch
Върнете се в началото Go down
Admin
Admin
Admin


Брой мнения : 567
Join date : 07.09.2009
Age : 36
Местожителство : Варна

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyВто Сеп 29, 2009 9:14 am

Sunrose написа:
Ами, мацка, аз мисля, че феновете на Дон и Деди в този форум са поравно засега Smile Смисъл... ти и испанеца... аз, deotj и Idon ... администраторите са по-скоро привърженици на W&Y по мои наблюдения... как така реши,че форумът се превръща във фен-клуб на Дон ... не знам scratch
Права си Very Happy Да приемем, че феновете на тези най-големи звезди сме наистина поравно в форума. Важно е че стигнахме до съгласие, че всички уважаваме и Daddy Yankee, и Don Omar и Wisin y Yandel и ще престанем със споровете в това отношение Smile
Върнете се в началото Go down
https://reggaeton.bulgarianforum.net
masflow

masflow


Брой мнения : 263
Join date : 08.09.2009
Age : 36
Местожителство : Варна

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyВто Сеп 29, 2009 6:39 pm

Абсолютно съм съгласна с вас.Нормално е всеки от нас да си има любимци , но не трябва да ги натрапва на другите , защото предпочитанията са си индивидуални.Много се радвам , че най-накрая този спор свърши.Определено бях започнала да се плаша , че този форум ще се превърне в бойно поле и че няма да може нищо друго да се обсъжда.Смятам , че на всички останали също им писна от тази безмислена война кой е по-добър.

Поздравяявам всички помирили се!

cheers cheers cheers
Върнете се в началото Go down
MariqK

MariqK


Брой мнения : 20
Join date : 23.01.2010

История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История EmptyСъб Яну 23, 2010 1:06 pm

neznam pesnite na dom omar naistina me raz4ustvat i me karat da se 4ustvam mnogo priqtno,no mnogo haresvam i Tego Calderon a puk ne sum vidqla ne6to za nego da pishe tuka nqkude Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





История Empty
ПисанеЗаглавие: Re: История   История Empty

Върнете се в началото Go down
 
История
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Reggaeton forum :: Reggaeton :: История на регетона-
Идете на: